Partfal


Szabad szemmel szeretném írni ezt a blogot, szememben néha mégis akadnak porszemek, melyek látásomat elhomályosítják. Lehet, lehet, hogy ez csak múló állapot nem vagyok más Uram, csak esendő földi vándorod!

2026. június 25., csütörtök

Vagy, vagy...

 Az ágyamra tűz a nap, hat múlt, kutyus kint szaladgál, szimatol, matat. Nem, ma nem kezdem korán, pihenős lesz ez a reggel. Bizony ám! Hintázok kicsit, még hűs a levegő. Eb elcsórt cipőt rágcsál, rászólok, s ő érti, hogy NEM SZABAD!

Rovarok, lepkék, gerlék, odaadó kelyhek... rögzítem rögvest magamnak: 

"Kezdődik a nap...

A héten ez az első reggel, amikor nem munkával, visszafogom ma magamat... ámbár a lépcső igazítás csalogat.
Hintázok, az eb kapkodni próbálja lábaimat. Cipőt lop, rágcsálja. Érti, ha azt mondom: Nem szabad!
Hőség lesz. Pár perc még árnyékban. Kiégett a fű, virágok még bírjàk, este sok vizet kaptak.
Egyik napraforgó kibontotta szírmait.
Csütörtököt mondok.
Fecskék falatoznak, hársak közt gerlék turbékolnak.
Csend van.
Csak mi ketten az eb és a kialvatlan gazda.
A túlparton autók sorakoznak, indul is..."

Közben gondolataim messzi vidékre mászkálnak... talán ma végre már gyarapodnak!









Meleg van máris, a Duna fölött a mérő, reggel hét után 27 fokot mutat... Ha kertezek a blog elmarad, ha pedig írok, akkor a kert szalad... én meg utána.

2 megjegyzés:

  1. Tények, napirend, finom apróságok...Ez utóbbiból nem figyelem felkeltőek: A kutyus cipőt rágcsála, gyarapodó szókincse, a napraforgó szirom bontogatása, és a csend " meghallása". Egy képen pedig, a macska nyújtózkodó alakja.
    Jól látom, hogy fekve kinyúlt, vagy csak felülről fényképezted? :)

    VálaszTörlés